| Adelina1998B a întrebat:

Dupa ce mi-am resetat telefonul ii bine sa actualizez software-ul? sau sa il las neactualizat? si daca l- as ascualiza acum ar mai trebui sa il mai actualizez si alta data? tin sa informez ca inainte de resetarea pe care am facut-o am actualizat inca un software ca asa mi- a aparut in bara de sus. si am vazut ca a mers din ce in ce mai greu. si acuma imi este frica sa nu fac aceeasi greseala sad. Ajutati-ma va rog frumos.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa faci actualizari. Intra in setarile telefonului si cauta o setare care se refera la a face update manual si numai prin WI-FI. Deasemeni, cauta tot la setari si inchide notificarile automate, care te anunta la diferite programe. Cand resetezi, pierzi tot ce ai instalat tu si ce e in memoria telefonului, nu update-uri. Nu toate updaturile sunt bune. Unele ingreuneaza. Nu le face.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Daca primesti actualizari software de la firma telefonului atunci da trebuie sa actualizezi de fiecare data pentru ca asa este recomandat.