| dany24242424 a întrebat:

Este normal sa-mi se descarce foarte mult bateria de la telefon cand el este inactiv(am un telefon cu android LG E730)? Daca nu este normal recomandati-mi un program prin care pot sa remediez problema.

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Programele sunt niste porcarii virusate.Toate chinezariile de smarturi se descarca asa.

| miTzuliK93 a răspuns:

Ce inseamna mai exact "foarte mult"? Cat se descarca in cat interval de timp?

| dany24242424 explică (pentru miTzuliK93):

10 % la un interval de 14 ore

| miTzuliK93 a răspuns (pentru dany24242424):

Atunci da-mi voie sa-ti spun ca da. tongue E telefon cu touchscreen. Asta mananca foarte mult din baterie, chiar daca nu il folosesti. 10% intr-un interval de 14 ore mi se pare chiar bine. Alte telefoane cu toch rezista abia 14 ore de folosire mai intensa, dupa care trebuiesc iar incarcate.

| dany24242424 explică (pentru miTzuliK93):

Ok mersi

| alinaalin955 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Nu cred ca are treaba cu touchscreen-ul.
Treaba este ca la sistemul de operare Android aplicatiile ruleaza in background.
Sunt tot felul de aplicatii care inchid aplicatiile care ruleaza in background dar aplicatiile se deschid inapoi.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru alinaalin955):

Este la fel de adevarat ceea ce zici si tu, mai putin partea cu deschisul inapoi. Daca e asa, ei bine eu as numi asta bug. In ceea ce priveste touchscreen-ul, raman la parerea initiala. Ca e folosit sau nu, telefoanele ce dispun de o astfel de facilitate au durata bateriei mai mica. tongue