| RăspundeRapid2017 a întrebat:

Eu am un Samsung A5 2017.Am niste probleme cu el, se tot reporneste fara motiv de cand l-am cumparat.O sa-l duc si la garantie..si daca mi-l repara as vrea sa il vand.
•Credeti ca l-ar cumpara cineva?
•Daca nu mi-l repara si imi da altul la fel, nu pot mai bine sa cer sa imi dea banii inapoi?
(L-am luat de la Altex)

Răspuns Câştigător
| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

"Credeti ca l-ar cumpara cineva?"

Nu se stie niciodata, dar ce ai de pierdut daca il pui pe un site din asta de vanzari si cumparari gen Mercador? Eu cred ca s-ar vinde, dar nu te astepta sa il vinzi cu banii cu care l-ai cumarat. E putin cam vechi, dar e un telefon destul de OK.

Cat despre banii inapoi, nu stiu ce sa zic. Oricum il duci la aia, deci de ce nu intrebi acolo? In general insa, mai greu se dau banii inapoi, ca in banii aia e si profitu lor. Daca iti da altul, ei pierd mai putini bani decat daca t-iar da banii inapoi.

Oricum, bafta! happy

2 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Asta fie este problema de tip software,fie hardware,daca este hardware slabe sanse sa ti-l repare,iar daca este vorba de software,atat timp cat nu il ai root-at au obligatia sa ti-l faca
Si da daca o sa fie ok dupa ce iese din service normal

Daca este hardware
- Incearca sa-i scoti capacul (da, se poate deschide, mai greu, dar se poate) si scoate putin bateria.S-ar putea sa fie legata de placa de baza printr-un mic cablu care poate fi scos si pus inapoi. Dupa fa-l inapoi si da-i restart
Daca este software
O researe din fabrica ar fi suficient, DACA NU AI ROOT, daca ai root si ai facut vreo belea cu el s-ar putea sa fie nevoie de schimbarea ROM-ului...
Funda?

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Banii inapoi ii 0rimesti doar daca telefonul l-ai comandat de pe net, daca l-ai cumparat din magazin nu iti dau banii pe el iar altul in schimb nu cred ca iti dau.
Spera sa il repare macar pentru ca de cumparat nu ti-l va lua nimeni...