| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Există sau a existat vreodată smarphoneuri marca Siemens?

10 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Daca e sa le compari cu ce putea primul iPhone, nu prea poti spune ca Siemens a produs smartphone-uri.

Dar in afara de seriile obisnuite, si pentru multi banale, precum Siemens seria A5x,
A6x, Cxx, etc
printre modelele mai premium, s-a numarat si SL45i (primul telefon cu suport JAVA),
iar apoi, urmasul lui, micutul SL55, primul celular cu apucaturi de telefon semi inteligent. Si mai era si cu slide.

Daca iau IC35, SX45, SX56, SX66, SX1,. acestea au fost superbe, si au format o clasa aparte, nu le-as numi chiar PDA-uri, insa cu siguranta au fost trecerea spre acestea din urma.
Iar pentru vremurile in care au aparut, cu siguranta au reprezentat niste telefoane foarte inteligente.

| dannyel86 a răspuns:

Siemens a fost vandut in 2005. Nu a produs smartphone-uri. Ultimul model de telefon clasic Siemens a fost AF51.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru dannyel86):

Iar primul smartphone a aparut in 2007 si a fost numai Apple o perioada, deci au ratat ideea serios

| gabicoo a răspuns:

Nu!

| Katona_Claudiu_1999 explică:

Deși nu știu dacă e adevărat am văzut acum pe net că există smartphone Gigaset numit și Siemens pare e adevărat?

| Alex08062018 a răspuns:

Nu din câte știu...

| Marcus99 a răspuns:

Nu

| Andrei226035 a răspuns:

Nu

| maestrulfemeilor69420 a răspuns:

Da frate are verisoara mea
mersi te pup si te iubesc o seara aproape la fel de frumoasa ca tine