| Gabriel1798 a întrebat:

Exista vreo aplicatie care sa faca bateria de la telefon sa dureze mai mult?

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Da, poți căuta pe magazine play.

| SasNetRomania a răspuns:

Aplicatia esti chiar tu dezactivand sau folosind putin urmatoarele
-gps/locatia
-date/mb
- luminozitatea la minim.
- aplicatii inchise corect cu fortare oprire
- root si sterse programele nefolositoare din telefon si cele care pornesc la startup
-dezactivezi ora automata dupa cartela sim
etc.
NU TE COMPLICA CU APLICATII MINCINOASE

| Iunix a răspuns:

Nu. Bateria este ceva fizic nu este un program ca să poată fi reparată cu un alt program. Așa zisele aplicații care spun că fac ca bateria să dureze mai mult sunt doar porcării. Orice aplicație de genu ăsta nu face decât să oprească anumite procese / aplicații care rulează în telefonul tău, reduce luminozitatea ecranului etc. Lucruri pe care le poți face și tu, însă aceste lucruri nu ajută bateria foarte mult.

| Catalya a răspuns:

Salut da este se numeste : hola launcher.