| Annonim20 a întrebat:

Exista vreo diferenta intre Htc one dual sim si Htc one? Inafara de posibilitatea de a utiliza un MicroSD si de folosirea a doua sim-uri la Htc dual sim.Pe care ma sfatuiti sa il cumpar? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mariusmac85 a răspuns:

Pai uitate la specificatii pe Gsmarena cat ram are, ce viteza are procesorul, cat are memoria interna a dispozitivului si nu ma refer la cardul sd intern ci la memoria system ca mai ales HTC ca multe alte marci folosesc sistem de operare android care majoritatea aplicatiilor care le instalezi se instaleaza in memoria telefonului propriu-zisa deci nu pe acel card sd intern si fara sa vrei te trezesti ca numai ai memorie si poti tu sa ai card sd extern de 1 TB daca nu rootezi si modifici scriptul nu rezolvi nimic, dar daca nu folosesti 2 sim-uri cumpara-ti Htc One
Sper ca am putut sa te ajut
Sa ai o zi buna
Marius

| Annonim20 explică (pentru mariusmac85):

Inteleg ce zici, dar toata chestia e ca am vazut HTC one dual sim la oferta 11 mil de la 17, pe cand HTC one nu prea il gasesti sub 17.Cam de asta as opta pentru cel dual sim.Tu crezi ca ar merita HTC one, 6 mil in plus?

12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă NU te deranjează faptul că nu ai 4G, îţi recomand HTC One Dual Sim!

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5498&idPhone2=5313

Toate cele bune.

| Annonim20 explică (pentru bursuc001):

Multumesc! Unde l-am vazut eu are 16 gb memorie interna si am mai citit despre el cum ca ar avea probleme cu bateria, ca ar tine putin.Chiar nu as vrea sa "ma leg la cap" cu un dual sim de care nu am nevoie si sa vad ca are nu stiu ce probleme.SIngurul motiv pentru care as lua dual sim e pretul mic la care l`am gasit.Am vazut ca majoritatea recomanda un single sim in detrimentul unui dual sim, asa cum se intampla si la acesta.

| bursuc001 a răspuns (pentru Annonim20):

Acumulatorul este acelaşi, de asemenea, şi timpii de folosire.

HTC One ( "simplu" ) NU are memorie internă de 16 Gb!
Atunci este vorba de alt model...

| Annonim20 explică (pentru bursuc001):

Vorbeam despre dual sim in legatura cu memoria interna si bateria

| bursuc001 a răspuns (pentru Annonim20):

Tu ai accesat linkul pe care ţi l-am indicat anterior?
Nici modelul dual sim NU are memorie internă de 16 Gb, ci de 32 Gb!

ALTE modele de HTC One ( NU "simplu" ) au memorie de 16 Gb ( One Max, X, Ace, etc. ) :
https://www.google.ro/#q=HTC+One+16+gb

| Annonim20 explică (pentru bursuc001):

Chiar te rog sa te uiti la linkul acesta si sa imi zici dupa care are dreptate dintre noi doi. http://www.emag.ro/......DJNRJBBBM/

| bursuc001 a răspuns (pentru Annonim20):

Eu am dreptate :)

Este o greşeală de la eMAG - vezi specificaţiile pe site-ul OFICIAL :
http://www.htc.com/in/smartphones/htc-one-dual-sim/

| Annonim20 explică (pentru bursuc001):

laughing.Hai sa iti spun de fapt cum stau treburile.Acesta pe care ti l-am aratat cel mai probabil este o varianta pentru Europa de Est care are si limba romana.Iti zic sigur ca exista si varianta cu 16 gb memorie interna pentru ca am citit despre aceasta varianta pe forum si au vorbit si cei cu varianta de 16 gb.

| bursuc001 a răspuns (pentru Annonim20):

Cum doreşti tu... happy

O zi frumoasă.

| mariusmac85 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic ca eu am un amarat de Allview
Eu m-am interesat si am vazut pe tocmai.ro unul la 4mil si ceva nu stiu nu garantez ca este nou dar e ceva

| mariusmac85 a răspuns:

Multumesc pentru funda ma bucur ca am putut sa te ajut din putinele mele cunostinte generale