| MauroMania777 a întrebat:

Explicați-mi si mie treaba cu Mod Avion, funcția ce se regăsește la telefoane. Dacă activez acest mod, îmi taie doar internetul sau si semnalul telefonului? Gen, dacă cineva încearcă sa ma sune, nu voi primi apelul în timp real? Dacă nu, ce mod îmi poate tăia semnalul la comanda ca sa zic asa. Sunt momente in care nu vreau sa fiu deranjat de telefoane, mesaje, dar prefer varianta lipsei semnalului decât închiderea telefonului.Cine are idee?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti taie semnalul la tot. Ii spune asa pentru ca, fiind in avion, poti filma sau fotografia dar nu poti primi apeluri si net. Semnalul telefoanelor poate influenta functionarea aparaturii de bord a avioanelor.

| Sofer a răspuns:

Pe mod avion
Îţi dau ocupat, nu răspund la telefon.

| Eugen80 a răspuns:

Modul avion taie semnalul wifi si BT din cate stiu.
Semnalul 4g se taie daca dezactivezi functia 4g.
Nu poti dezactiva semnalul GSM de tot.

| iwefgOficiall a răspuns:

Salut iti taie semnalul la telefon plus internetul daca activezi!

| MauroMania777 explică (pentru iwefgOficiall):

Super atunci. Perfect. Mulțumesc

| AlexMh a răspuns:

Modul "Avion" iti taie orice semnal (GSM, 4G/5G, Bluetooth, Wifi, Locatie). A fost conceput initial pentru activarea lui in avion, de asta ii si spune asa happy

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, daca treci pe mod avion telefonul ramai fara orice tip de semnal. Daca vrei totusi sa ai acces la internet, sa primesti apeluri si mesaje, dar sa nu fii deranjat poti folosi functia Do Not Disturb, pe telefoanele Huawei o regasesti in bara de notificari. O zi buna!