| AlexMrs a întrebat:

Foloseste cineva Battery Doctor la incarcarea iphone-ului? ce parere aveti despre el, arata ca telefonul mai trebuie tinut 40 de minute dupa ce pe tel arata 100%! oare face bine sa incarc mereu cu el pornit? ps: raspundeti cei care folositi si cunoasteti, un raspuns din care sa inteleg ceva, nu dau funda asa aiurea!

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Daca consideri ca este un mod mai bun, incarca asa, cum spune programul sau cum ai gasit solutia sa-l mai lasi putin la incarcat.ciao

4 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Programele sunt facute majoritatea sa ia ochii prostilor, in general.Toate telefoanele fie 90, fie 2013 au in ele un system de detectie a nivelului maxim de incarcare a bateriei.Chiar daca prin absurd programul acela ar indica ca mai are inca 40% de incarcat, crezi ca cei care au facut acumulatorul, n-au calculat durata de viata raportata la ciclul de incarcari? daca telefonul tau este "incarcat" sa presupunem la maxim, crezi ca ar reusii celulele din el sa reziste la peste 360 de cicluri incarcare? Sa luam de exemplu incarcatoarele acelea la 220v de incarca orice tip de acumulatori de telefoane:sunt bune, incarca bine-dar de ce dupa o luna de zile bateria se umfla sau nu mai tine decat o zi? de aceea sunt procesoarele din telefoane, pentru level up si down al baterie, pentru a nu permite bateriei sa se uzeze repede.Incearca sa incarci telefonul indiferent de model oprit/stins.Prelungeste durata vietii bateriei, fara sa-ti dai seama.ciao

| AlexMrs explică (pentru robertpaul):

Treaba e ca daca incarc dupa programul ala tine o gramada la 100% bateria scade tarziu la 99%. cateva ore. asa daca scot cand zice el se duce repede la 99

| robertpaul a răspuns (pentru AlexMrs):

Dar per total tine la fel incarcat? ca timp? aici nu ma refer cat scade de la 100% la 99%?

| AlexMrs explică (pentru robertpaul):

Da daca incarc telefonul cu acel program este inbunatatita considerabil durata de viata a bateriei! in jur de 2 zile ma tine. da il folosesc destul de mult. asa fara ala tine o zi una jumatate

| robertpaul a răspuns (pentru AlexMrs):

Daca consideri ca este un mod mai bun, incarca asa, cum spune programul sau cum ai gasit solutia sa-l mai lasi putin la incarcat.ciao