| sorin115 a întrebat:

Fratilor va rog sa ma ajutati, am facut root si nu imi mai porneste sistemul de operare. Aveam un motorolaG6 si am facut root ul cu Magisk, va rog sa imi spuneti si mie daca stiti

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Deci fa rost de un CUsotm ROM (sau cel stock daca vrei tu de pe net) intra in recovery mode (banuiesc ca ai TWRP) si da wipe la absolut tot

Dupa muta ROM-ul de pe PC in memoria interna a telefonului si flash-uiesti ROM-ul --------- si asa l-ai resoftat.

Si daca vrei Magisk asigura-te ca este ultima versiune

8 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cred ca te mananca in... unde soarele nu patrunde
singura solutie care cred ca ar functiona ar fi sa resoftezi telefonul
si nu ma intreba cum, stiu doar la telefoanele Samsung, insa pe scurt, trebuie sa gasesti firmware, SA VERIFICI SI REVERIFICI ca e ala care trebuie si apoi sa il softezi cu Odin
sau cu programul lui (la Samsung era Kies, la Motorola habar n-am)
sau il duci la service

daca pui alt root din recovery mod, 99. 999999999% sigur ca nu o sa mearga!
insa poti sa incerci, nu mai ai nimic de pierdut

| sorin115 explică:

Credeti ca daca fac root din recovery mod cu alt root imi va porni adica root cu superSU? va rog sa imi spunet i si mie

| sorin115 explică (pentru Bogdan70001):

Multumesc, frate

| sorin115 explică (pentru Bogdan70001):

Dar mai e cv stiu ca la Samsung se resofteaza cu Odin dar la moto sa mor daca stiu

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sorin115):

NU toate brand-urile au un astfel de program.Stiu decat de Samsung si Xiaomi, dar pentru program iti trebuie un ROM separat deci nu te complica

| sorin115 explică (pentru Bogdan70001):

Crezi ca putem vb in privat poate imi mai poti da niste sfaturi?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sorin115):

Pai nu stiu...ai discord sa vorbim acolo?

| Bogdan70001 a răspuns (pentru sorin115):

Deci fa rost de un CUsotm ROM (sau cel stock daca vrei tu de pe net) intra in recovery mode (banuiesc ca ai TWRP) si da wipe la absolut tot

Dupa muta ROM-ul de pe PC in memoria interna a telefonului si flash-uiesti ROM-ul --------- si asa l-ai resoftat.

Si daca vrei Magisk asigura-te ca este ultima versiune