| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Am un Nokia c3 si am uitat codul de siguranta!
Si cand il pornesc nu se deschide fara cod.
si nu se conecteaza la pc cu acel cod
cum pot sa il aflu? daca nu se conecteaza!
Si nu, nu pot sa il duc la service pentru ca este la o distanta de 150 km de mine! Nici cu pc suite nu se conecteaza cand bag cablu de date! FUNDA

4 răspunsuri:
| AlinnJe a răspuns:

Hei.
daca mai ai ambalajul cartelei pe el scrie codul PUKA sau nu mai stiu cum se numeste.baga codul pin de multe ori gresit si dupa iti cele codul PUKA, il bagi acolo si ai scapat

funda & bafta

| anonim_4396 explică (pentru AlinnJe):

Nu e de la cartela
de la cod de siguranta!

| AlinnJe a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci mergi la un servis.
dar nu uita daca e codul de sigurantaa asta inseamna ca il poti debloca dar o sa pierzi toate pozele/contactele TOT din telefon.aceiasi problema si la colega mea happy.
funda

| baddgirl a răspuns:

Hey
In cazul de fata nu ai alta alternativa decat sa te duci la un service.Acolo au ei niste smecherii prin care ti-l deblocheaza.Cunosc pe cineva care a patit la fel, a doua zi s-a dus si a rezolvat problema happy