| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Am un telefon LG Optimus F6 (D505) si un cablu OTG microusb (tata) USB (mama) iar telefonul nu il gaseste daca implementez cablul, eu am luat cablu ca sa conectez un stick la telefon, cum pot sa il fac sa mearga P.S ( cablul de date merge la el )

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Cu cablul OTG nu poti conecta stick-ul la telefon, ci doar la tableta. Iti spun asta din proprie experienta. Am luat un cablu pentru o astfel de operatiune, iar telefonul mobil nu a recunoscut stick-ul. Deci nu te chinui foarte tare. Pe tableta merge garantat!