| Lokart a întrebat:

FUNDA! Ce telefon e mai OK dintre Allview P4 Duo si Allview P5 Mini. Adica P4 Duo are procesor Cortex A7 Dual-Core 1 Ghz iar P5 Mini, Cortex A9 1 Ghz. In rest... Cam la fel... Eu as opta pentru. P5 Mini. Ce credeti?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Allview P4 Duo are procesor dual core; deci trebuie sa fie mai bun. Si ecranul este mai mare.

| dragos1294 a răspuns:

P5 Mini, procesorul cortex A9 este superior celui A7 in termenii proceselor si consumului de energie chiar daca amandoua sunt de 1Ghzwinking

| dragos1294 a răspuns:

Scuza-mi mesajul anterior, nu am vazut ca P4 Duo este dual core, acesta este mai bunwinking

| dimdem a răspuns:

Procesorul Allview-ului P4 Duo este mai bun, si camera lui e mai buna daca te intereseaza asta. Inafara de astea sunt in principal cam la fel.