| abc32d a întrebat:

Heeeeei happy
am un Samsung galaxy s3 mini. in mod normal, daca nu folosesc telefonul deloc (cand dorm, de exemplu), mi se descarca singur pana la 7%. azi l-am scos de la incarcat la 4 dimineata, iar la ora 11 avea 66%, si singurul lucru pe care l-am facut a fost sa raspund la un apel de cca 30 de secunde. acum la fel, nu am folosit telefonul vreo 2 ore, s-au dus 10%. si am aplicatiile inchise. as putea sa ii fac ceva sa nu se mai descarce asa repede?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

NU se descarca singur!
E de vina aplicatiile pe care le folosesti:

http://videotutorial.ro/......ial-video/

in link video mai jos

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

S1LLyRober nu stie ce vorbeste pentru ca in noua tehnologie NU mai trebuie formatate bateriile fiind LI-Ion

| s1LLyRobert a răspuns:

Nu ti sa formatat bateria, du-te la un magazin Orange, Vodafone, cosmote etc. si cumpara o baterie pentru Samsung galaxy s3 mini nefolosita si las-o la incarcat 24h. Si eu am patit la fel si acuma nu mi se mai descarca bateria asa repede

| AlexL28 a răspuns (pentru s1LLyRobert):

Taci ma cu formatarea ta cu tot, ce? inca traiesti cu un deceniu in urma?
Cand iei o baterie noua trebuie sa o bagi in telefon si apoi sa il pui la incarcat, fara sa-l pornesti, ecranul va porni singur si bateria se va incarca, o lasi pana se incarca complet si apoi scoti telefonul de la incarcat si il folosesti sanatos