| toinfinityandbeyond a întrebat:

Heihappy Am facut o mare prostie si am nevoie de ajutor. Ghinionul a fost sa imi scap noul telefon in apa. Partea buna este ca functioneaza..cu exeptia a 2 probleme care ma cam deranjeaza. Telefonul este S2 plus si butoanele cu touch de jos nu imi mai merg + blitul imi este tot timpul aprins. Este in garantie.dar as prefera sa nu afle parintii mei de acest incident. Cat m-ar costa sa il repare? Sau ce as putea face avand in vedere circumstantele?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Cel mai mic pret ar di (sic!) de 200 lei
===
Pe ce te bazezi când spui asta?!?

On-topic: Dacă apa în care l-ai scăpat era foarte curată, ar fi foarte bine să-i scoți bateria și să-l lași vreo două zile la soare, fără capac. Eventual (chiar mai bine) ar fi să ai un suport din ăla cu ventilatoare pentru laptop și să-l pui pe el, măcar o zi, ca să se elimine toată apa din el.
La garanție nu-l poți duce, eventual la service; prețul depinde de natura și extinderea defecțiunilor pe care le vor declara cei de la atelier. Nu poate fi estimat până ce nu se uită un specialist în el.
Dar așa cum spuneam, o uscare temeinică a lui ar trebui să-i rezolve problemele.

1 răspuns:
| DeniNemberOne a răspuns:

Ori cum cea mai buna optiune ar fi sa le spui parintilor pentru ca ei te pot ajuta! Depinde de dificultatea pe care o are in repararea telefonului! Cel mai mic pret ar di cam 200 RON! Acuma depinde la ce servis te duci!

| mihai69 a răspuns (pentru DeniNemberOne):

Cel mai mic pret ar di (sic!) de 200 lei
===
Pe ce te bazezi când spui asta?!?

On-topic: Dacă apa în care l-ai scăpat era foarte curată, ar fi foarte bine să-i scoți bateria și să-l lași vreo două zile la soare, fără capac. Eventual (chiar mai bine) ar fi să ai un suport din ăla cu ventilatoare pentru laptop și să-l pui pe el, măcar o zi, ca să se elimine toată apa din el.
La garanție nu-l poți duce, eventual la service; prețul depinde de natura și extinderea defecțiunilor pe care le vor declara cei de la atelier. Nu poate fi estimat până ce nu se uită un specialist în el.
Dar așa cum spuneam, o uscare temeinică a lui ar trebui să-i rezolve problemele.