| MariaXDD a întrebat:

Hei.

Am o problema cu telefonul meu Samsung j3 2017. Ii apar dungi verticale pe o mare suprafata din ecran, iar cand nu are dungi, nu se face o trecere normala intre meniuri. De ex. sunt pe yt si dau home si me meniul de home pret de cateva secunde am meniul pe yt, dupa dispare. Am scapat telefonul jos, nu este spart. Daca nu duc telefonul la sercive sa ii repare display-ul se poate inrautati situatia, este chiar atat de grava? Este la abonament si as vrea sa astept sa se termine abonamentul si dupa sa imi iau alt telefon.

1 răspuns:
| Daniel454 a răspuns:

Ar trebui sa verifici daca are garanție
Daca nu ar trebui să plătești pentru că nu e normal sa facă așa dacă ecranul nu e spart