| caroline27 a întrebat:

Ce ati alege intre s10 si Huawei p30 pro? Nu va ganditi la bani, sunt la acelasi pret. Ma intereseaza mult camera si bateria, dar vreau ca telefonul sa fie bun si sa ma tina o vreme. M-am uitat la multe review-uri, dar chiar nu ma pot hotari.

Răspuns Câştigător
| Alex00717 a răspuns:

Pai depinde de ce iti place tie la un telefon, s10 are ecran nult mai bun, la camera sunt greu de comparat dar as merge pe s10 prntru selfie sau pe p30 pro daca acel zoom iti va fi util, la incarcare p30 pro e mult mai bun deoarece are incarcare de 40w, mult superioara fata de cei 15w de la s10, in 30min promite 70%.
Cat despre performanta ambele sunt cam egale, poate putin s10 e mai puternic dar asta nu se simte in utilizarea de zi cu zi.
Acum depinde de de iti place tie dar personal m-as duce pe p30 pro, are si design mai frumos dupa gusturile mele.

6 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Dintre S10 normal si P30 PRO alegerea mai buna e P30. Daca era vorba de S10+, atunci asta era alegerea. S10 are bateria prea mica in comparatie cu P30. S10+ o are mai mare.

S10 are ecranul mult mai bun decat P30 PRO. Asta ar fi cam singura diferenta majora pe care o s-o simta un utilizator de rand.

Depinde ce vrei, baterie sau ecran? Sau iti iei direct S10+.

La camere amandoua fac o treaba buna. Acum daca vrei tu zoom de 30x sau 50x cat are e treaba ta, eu unul nu-i vad folosul. Decat sa te lauzi asa la prieteni poate.

| Jahseh a răspuns (pentru Ineys):

Degeaba are baterie mai mare, cu cat telefonul e mai mare cu atat se consuma bateria mai mult.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Personal as lua un Oneplus 7T laughing. Altfel, intre ce vrei tu sa alegi, as merge pe Samsung S10 deoarece cei de la Huawei nu au acces la play store si aplicatiile google. Gen daca vrei sa folosesti aplicatia Youtube/ google photos/ etc trebuie sa le instalezi tu din alte surse si nu o sa fie updatate ca la altii.

| Alexandrionelu a răspuns:

Ca și posesor de p30 pro, îți recomand acest telefon, care este pur și simplu fantastic!

| AMC2551 a răspuns:

Eu am P30 PRO și sunt foarte mulțumită, se încarcă foarte repede și bateria tine super mult, camera este minunata și nu am avut nici o problema cu el în cele 10 luni de când îl am. Îl recomand cu încredere, mai ales pentru baterie și camera.

| Jahseh a răspuns:

Huawei p30 pro!?