| Deiiiiaa a întrebat:

Hei! Ce înseamnă la un telefon dacă la caracteristicile lui la cameră secundară scrie videocall camera? Adică întrebarea mea este dacă o pot folosi ca și camera normală sau doar în conversții video? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| AlexandruUrsachi a răspuns:

Salut,

Camera o poti folosi cat si ca camera normala dar si la conferinte video. Numai ca, de obicei camera frontala este destul de slaba, de exemplu Samsung Galaxy S3 are o camera frontala de doar 2 MP. ( camera frontala= cea de langa display )

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Are 2 camere : primară şi secundară; cea secundară se poate folosi pentru ambele scopuri ( normală sau apel video/conversaţii ).