| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Daca mi s-a spart ecranul telefonului (se observa usor ca e spart), dar se vede in continuare pe el si il pot folosi (merge si pe unde e spaart) Ce trebuie sa inlocuiesc? FFunda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie schimbata doar sticla, fara display, operatiunea in sine (depinzand de model) nu-i foarte scumpa

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil e afectata doar sticla protectoare.
Daca-l inlocuiesti, foloseste una tot de sticla, de calitate, fiindca-i mai ieftina decat ecranul pe care-l protejeaza.
Totodata, e bine sa folosesti si o husa protectoare, cu coperta.

| BroascaCuElice a răspuns:

Ecranul

| tehno125482 a răspuns:

Ecranul!
ti-as recomanda sa il duci la service pentru reparare pentru a nu stricate telefonul!

| DaCumSaNu a răspuns (pentru tehno125482):

Cum adica ecranul? Touch-ul?

| tehno125482 a răspuns (pentru DaCumSaNu):

Da Touch-ul