| AndreeAndreea08 a întrebat:

Hei...de curand mi-am luat un telefon Samsung j5 2017, este bun si sunt multumita, dar nu pot intelege de ce nu prea ma tine bateria! Nu am facut nimic gresit in legatura cu incarcarea+ca nu am multe aplicatii pe el si stau doar 5 minute pe Facebook...ce as putea face in aceasta situatie? repet este bun, doar bateria ma deranjaza

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca telefonul e cumparat de curand si bateria se descarca rapid, il returnezi sau daca esti asa de incantata de telefon mergi la Samsung si ceri sa iti schimbe bateria. Insa depinde ce intelegi tu prin a se descarca rapid. Oricum e un telefon slab dpdv a specificatiilor tehnice.

| siriusblack98 a răspuns:

Opreste GPS-ul (locatia) de pe el.Cat stai acasa daca ai wifi poti opri si datele mobile.+ Ca in setari-baterie ai niste functii/moduri pe care le poti activa ca sa economiseasca bateria. Ceva de genul ''intermediar'';''ultra''.

| Crackman a răspuns:

Ai pe google play mai multe programe killer the aplicatii ce in ruleaza...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ți o baterie externă și ai rezolvat problema.
Probabil bateria se descarcă mai repede din cauza aplicațiilor ce rulează în fundal (Facebook, Google+, Gmail + altele).