| shermanbitzz a întrebat:

mi-am luat de curand un telefon samsung galaxy 550, si nu sunt multumit de eficacitatea baterieisaddaca il incarc se epuziaza bateria pana la 0 daca stau jumatate de ora pe internet.cand l-am luat, nusitu de ce, bateria nu era full era pe jumatate dar acum cu internet, jocuri si alte aplicatii in maxim o ora jumate e mort. ce ar trebui sa fac(bateria nu trebuie formatata)? FUNDA+VOT

1 răspuns:
| IAmSoDifferent a răspuns:

Hei si eu am acelasi telefon. aceeasi problema nu tinea bateria si m`am dus la magazinul de unde l`am luat si au spus ca nu are nimic doar ca avea o chestie bifata acea chestie era la "Setari -> Conturi si sincronizare -> Debifezi Sincronizare automata". si mi-a mers. apoi eu l`am lasat sa se descarce de tot pana mi s`a incis si l`am bagat la incarcat asa inchis l`am lasat pana nu se mai misca bateria si uite ca de 1 an batetria imi tine. doar la internet cand intru se consuma deoarece consuma foarte multa "energie" ca sa spunem asa big grin
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!