| AZURO a întrebat:

Cei care aveți Samsung Galaxy s4 cât vă ține bateria? La mine am observat ca dacă stau 2 minute pe Facebook-ul instalat pe telefon mi se duce deja 1%.Pe voi cât va ține bateria la acest telefon?

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Eu stau pe facebook si il las pe facebook toata ziua non-stop si mi se ia 10-15% intr-o zi.
Cam dupa 4 zile il incarc iarasi.

| AZURO explică (pentru kar1GaNNN):

De cât timp ai telefonul?

| kar1GaNNN a răspuns (pentru AZURO):

De 1 an il am happy

| Mario1999 a răspuns:

Bateria la un smartphone tine in mod evident mult mai putin decat a unui telefon neperformant. Presupun ca telefonul tau este nou, asa ca este posibil ca in prima faza sa te tina chiar 2-3 zile, in cazul in care nu il folosesti non-stop, insa asta nu v-a dura mult. Eu iti recomand sa il incarci de pe acum zilnic, fiindca oricum vei ajunge sa faci asta. Cel mai util este sa incarci telefonul pe parcursul noptii fiindca dupa o zi de folosire, s-ar putea sa ramai cu 40% baterie iar a doua zi te trezesti ca mai ai abia 15% iar in mijlocul zilei ramai fara baterie. Oricum, la majoritatea smartphone-urilor bateria tine 1-2 zile. Un alt sfat, ar fi sa ti telefonul stins cand nu il folosesti, daca ai posibilitatea sau sa il pui pe mod avion ca sa consume mai putina energie.