| xRebecaaa a întrebat:

Hei.
Mi s-au terminat MB si in casa am wireless.
Si cand sa dau la telefon, sa conectez wifi-ul imi apare sa pun parola, dar nu o stiu.
Cum reusesc sa intru pe net? sad cu wi-fi.

9 răspunsuri:
| TPUajutor a răspuns:

Reseteza parola facand un reset lla router.Dar daca nu sti a-l configura te sfatui sa nu te apuci.O alta metoda o poti folosi uite aici http://www.youtube.com/watch?v=a7_G2RWZPAU

| Anticarul a răspuns:

Spune-mi modelul router-ului wirelles si iti dau un ip de conectare la el prin browser, sa poti sa ii schimbi parola, sa te poti conecta. Asta daca ai nevoie de ajutor cu problema ta.

| PuFiLiCi98 a răspuns:

Verifica manulul routerului tau. Deasemenea incearca sa introduci in browserul calculatorului care este conectat la router ( cu sau fara cablu) adresa : 192.168.0.1 ( asta e adresa default, dar la alte routere am observat ca sunt si altele. ex: 192.168.0.101). De acolo poti schimba parola, poti reseta routerul la setarile prestabilite de producator, precum si alte setari.
O alta varianta ar fi sa dai restart cu un ac, bold la router( ar trebui sa ai un buton "reset" in spatele routerului ).

| xRebecaaa explică (pentru PuFiLiCi98):

Am gasit. Am cautat pe laptop, unde am wireless-ul, si am gasit parola. happy

| BrunetteGirl21 a răspuns:

Ai parola in spatele modemului scrisa.Sau in contractul de la internet happy

| Fuzzyuzzy a răspuns:

Uita-te pe contract! Daca nu suna un reprezentant al firmei de la care ai net-ul!

| RobizZ a răspuns:

Poate ca scoala a pus o parola la wifi ca elevii sa invete nu sa se uite pe net

| AliceLiddel a răspuns:

Intreab-o pe diriga carei parola happy

| zaqxswcdevfrbgtnhymjukilop a răspuns:

Este f usor vezi pe spatele rutarului wireless si cauta ip adress aceea este parola o indroduci in telefon si gata
PS: FFUUNNDDOOII