| DianaLorena a întrebat:

Aș vrea să-mi dau restart din fabrică la telefon. Aș putea face cumva să-mi salvez conversațiile de whatsapp? Am nevoie de ajutor, mulțumesc.

2 răspunsuri:
| ionut258 a răspuns:

Whatsapp are o setare care face backup la conversatii in fiecare zi iar acel backup este salvat undeva pe telefon: pe card sau in memoria interna, iar cand este reinstalat iti da optiunea sa dai restore la backup. Deci daca ai folderul in memoria interna, muta-l pe card inainte sa dai factory reset.

| Ma2tei a răspuns:

Nu sunt chiar sigur, dar banuiesc ca daca te reloghezi la contul tau vechi de Google Play dupe ce dai restart din fabrica si instalezi Whatsapp si repui numarul tau de telefon, banuiesc ca te va intreba daca vrei sa iti rebage niste conversatii vechi in telefon. Apasa da si asteapta sa le descarce.
Daca nu e asa si tot ai incercat, scuza-ma, nu mai tin minte prea bine, dar sunt destul de sigur ca e asa.