| watttt a întrebat:

Hei TPU, acum cateva zile mi-am cumparat un iphone6 nou si am impresia ca se descarca cam repede, gen dimineata(pe la 7) cand il scot de la incarcat e 100% si la 2 cand ajung de la scoala e 50 sau 60 si ceva..si nu folosesc decat snap sau messenger in pauze sau asa, e normal?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o prietena cu iphone6 si are fix problema ta, da este normal e iphone voiai baterie prea mare?

| OnePiece a răspuns:

IPhone 6 normal nu sta foarte bine cu bateria. Daca iti luai i6 Plus obtineai o autonomie asemanatoare cu a lui Huawei P9 lite, ceea ce e bine pentru ca al meu ma tine linistit o zi intreaga.

Incearca sa activezi si tu modul avion in timpul orelor.

| crazypop a răspuns:

Daca ai luminozitatea la maxim si mai ai deschise si altele precum bluetooth, datele mobile, mai intra si pe Youtube si pe safari e normal sa se descarce atat de repede, dar daca nu e asta si l-ai cumparat nou din magazin du-te la ei si spune-le sa ti-l repare.

| Kappy1325 a răspuns:

Salut. Poate fi problema de la aplicatii, pentru ca ele, mananca si ele din resurse [ma refer la baterii, va merge mai greu etc.] si daca le-ai opri, sigur o sa vezi alta schimbare. Am si eu un Huawei P8 Lite, prima data cand l-am cumparat, am avut aceeasi problema, dupa l-am mai optimizat, am facut economie la baterie, si era alta diferenta. Funda?