| DanyElla98 a întrebat:

Hei tpu..am facut backup la mesaje,contacte pe card, si vreau sa le pun pe un alt telefon, doar că nu are "backup si resetare" ca celelalte telefoane...cum sa fac? Dau funda

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Copiezi totul pe google drive si gata sau pe micro sim

| DanyElla98 explică (pentru RAY):

Eu mesajele vreau sa le recuperez, le am pe card, si cand dau pe acel folder imi zice ca nu am aplicatia necesara

| johnbucuresti a răspuns:

Si eu am patit la fel
Nu e bai!
Daca ma votezi iti spun cum se rezolva problema simplu simplu simplu de tot
atat de simplu in cat nici nu ti-ai imaginat
Logheaza-te cu telefonul cel nou
si contactele o sa vina singure inapoi daca folosesti acelasi cont de gmail.
Alta idee daca nu o sa mearga asa nu te speria
hai viteaza acest mesaj ca si castigator ca iti spun una tare de tot

uite intri pe
contacts.google.com cu telefonul cel nou si gata gasesti acolo toate numerele tale de telefon
le poti scrie cu pix-ul pe hartie in cel mai rau caz in cazul in care nu te descurci sa ti-le bage site-ul automat inapoi in telefon
apoi le introduci manual de pe hartie in telefonul tau

ce zici de asta
e tare rau
ma refer la faptul ca inca mai ai contactele nu sau pierdut de finitiv
ci ele se afla aici pe site-ul
https://www.google.com/contacts/?cplus=0#contacts