| F4ke5r a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Deci am dat resetare la telefon si nu am făcut backup la date cum ar fi contacte sau altele.Mi-am făcut un cont nou de gmail si nu m-ai aveam nimic. Sfaturi?

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Te loghezi cu contul vechi, dooh!

| Goete a răspuns:

Unde iti salvai datele contactelor tale? E complicat sa iti rsspundem fara sa stim prea multe. Incearca sa intri in contul tau vechi de google

| danbnz a răspuns:

Transferi datele din contul vechi in cel nou.

| Goete a răspuns (pentru danbnz):

Daca nu si-a facut back-up, ce sa transfere?

| danbnz a răspuns (pentru Goete):

Banuiesc ca s-a referit la un back-up al telefonului, nu al datelor din gmail.
De aia am sugerat transferul de date.

| Goete a răspuns (pentru danbnz):

De fapt i-am sugerat acelasi lucru, sa intre cu contul vechi de google. Contactele se pot salva pe cartela, in telefon sau in contul google. Astea sunt optiunile de baza.

| danbnz a răspuns (pentru Goete):

In cazul asta de ce comentezi aiurea?

| Goete a răspuns (pentru danbnz):

Sa se mire prostii. Unu s-o aflat, si s-o si mirat.

| Goete a răspuns (pentru danbnz):

Daca citesti atent vei observa ca nu e chiar acelasi lucru ci doar asemanator si nu impliica a avea o copie de securitate

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Când se resetează telefonul se șterg toate datele pentru care nu s-au făcut copie de rezerva + toate conturile, inclusiv Gmail care au fost deschise pe telefon.Eu nu mai îmi deschid nici un cont pe telefon deoarece sunt nevoita să-l resetez mereu. Am noroc cu contul Yahoo care l-am deschis pe ps.Acesta nu se șterge. Daca ai ps, deschideti cont Gmail pe el si il poți folosi si pe telefon.Eu pot folosi contul Yahoo pe telefon.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Contul vechi, daca avea backup, cu el trebuie sa te loghezi. Sau transfer dintr-unul in altul.

| F4ke5r explică:

Nu am facut backup pe contul vechi.-.