| AleTheKiller666 a întrebat:

Am o mică problemă vizavi de telefonul meu.
Am primit un S6, care a stat la mama mea vreo 6luni și, evident, ea nu îl folosea așa de mult ca mine.
Bateria ține mai puțin decât la celelalte telefoane pe care le-am avut și nu știu dacă există vreo metodă de a remedia problema, fără să schimb bateria.
Și înca ceva ce întâlnesc la majoritatea utilizatorilor de telefoane cu sticlă pe spate, telefonul se încălzește foarte repede. Dacă stau cu un joc pornit, muzica de pe Samsung music și un chat head de la mess deja trebuie să las telefonul jos din mână.

Mulțumesc anticipat dacă mă veți ajuta să remediez aceste două probleme.

Adaug și că folosesc Super cleaner pentru curățarea telefonului de date inutile.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Poti sa folosesti cate cleaner super extra vrei.
pana nu ii schimbi bateria nu o sa scapi de temperatura ridicata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzică cu joc și messenger? Păi aia cere la resurse...:/

Dezinstaleza prostia aia de aplicație, golește memoria cache manual.