| nexus9710 a întrebat:

Hei TPU, am o problema cu telefonul, de fiecare data cand deblochez ecranul telefonului se activeaza Wifi-ul si internetul pe mobil...si deodata ma trezesc si fara MB si fara baterie, cum fac sa nu se mai activeze?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc : ALLVIEW? Numai Allview face asta. Sau oricare alt producator romanesc. Un singur raspuns : NU POTI FACE NIMIC decat sa iti dezactivezi sincronizarea automata ca sa nu te mai taxeze atunci cand se activeaza datele. A, da... Si sa te bucuri de alegerea facuta.

Eu am mai multe telefoane printre care si Allview. Nu se activeaza la deblocare. Dar cum a ajuns bateria la 20 % s-au activat datele si wifi. N-am gasit rezolvarea la aceasta problema.

| nexus9710 explică (pentru anonim_4396):

Dap... e Allview v1 viper i, dar nu mi a facut niciodata asa, acum in ultima saptamana, de fiecare data cand deblochez ecranul. se activeaza si wifi-ul si netu, si nu am habar ce sa i fac

| AndraAndrada2000 a răspuns:

Daca ai parola la telefon (model sau PIN) dezactiveaz-o (in setari, securitate, blocare ecran, fara) apoi poate nu o sa mai se activeze WI FI si internet. Si daca vrei sa fie blocat neaparat cu model sau PIN poti sa instalezi o aplicatie pentru blocarea telefonului cu model sau PIN. Daca si dupa ce ai dezactivat modelul tot se activeaza internetul mergi undeva unde se repara telefoanele.

| AdyBoy a răspuns:

Ceau! Ceea ce spui tu s-ar putea sa fie o optiune din setari care sa porneasca automat datele sau un soft anti-theft.
Ce model de telefon este? Ce OS ai pe el? Poti sa faci niste screenshoturi la programele instalate de tine (aplication manager) sa vedem ce poate cauza asta si cum se poate remedia.

Incarca pozele pe un site si pune doar linkul (linkurile) aici.