| DarkRose8101 a întrebat:

Am o problema. De la un timp, mereu cand las telefonul si nu mai stau pe el pentru cateva minute sau chiar mai mult, cand il deschid, aplicatiile pe care le am pe card, nu apare gen logo-ul lor, ci robotelul ala de la Android si cardul (nu stiu cum sa explic) si daca dau click pe ele zice ca aplicatiile nu sunt instalate. Si pozele si melodiile pe care le am pe card, nu apare ca le am in telefon. Iar daca astept sa apara, tot nu apar si trebuie sa dau restart la telefon (uneori trebuie sa dau chiar si de 5 ori sau mai mult, dar depinde cat timp stau fara sa umblu pe el). Scuze ca nu am explicat cum trebuie, dar nu prea ma pricep sa explic. Ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Telefonul nu iti mai recunoaste cardul. Sunt sanse ca acel card sa fie la limita vietii lui. Iti recomand sa il schimbi inainte de apierde totul. Faci un back-ul cardului in calculator, iei card nou si pui back-ul pe acest nou card. Am patit-o si eu la un Samsung S5 mai demult.

| DarkRose8101 explică (pentru GdX):

Eu deja am mutat pozele si melodiile pe un alt telefon de al meu ca mi.e frica sa nu le pierd.

1 răspuns: