| camelia4949 a întrebat:

Hei TPU, am si eu o problema, ieri l-a sunat pe tata un om de la Vodafone si i-a propus sa isi schimbe abonamentul cu o oferta de 5 euro la care sa primesca 4000 min retea, sms nelimitate in orice retea, 250 MB internet si inca o chestie, astazi tata a acceptat oferta si s-au reincarcat minutele, si cand am dat sa vad cate sunt, ce sa vad. am 4000 min retea, 1000 min in familie 200 min nationale si 100 MB internet si sms deloc, tata inca nu a semnat nici-un contract iar cei de la firma nu raspund la telefon si nu stie ce sa mai faca, ajutati-ma va rag, ce ar putea face tata sa renunte la oferta?... D-au funda

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu mai are ce face.I s-a schimbat oferta in cadrul contractului semnat deja la activarea abonamentului. Poate doar sa isi schimbe din nou oferta cu o vizita la Voda sau sa rezilieze contractul platind sanctiuni.Tot prima varianta ramane mai buna.Si spune-i ca data viitoare sa nu mai cada in astfel de plase!

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg de ce nu treceti la digi nu le fac reclama da pentru 5 euro ai nelimitat in retea, national, international zona 1 pe bune ce poti avea mai mult e da plus net nelimitat Vodafone e hotie romaneasca sincer si scump si prost si putine minute, logic ca e vrajeala ofertele lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cartela prepay Vodafone cu aceiasi oferta, 4000 minute in retea, in grup nelimitat, sms national nelimitat, 200 minute nationale, 100mb internet, si la fiecare reincarcare mai primesc bonus minute nationale si internet, plus ca mai primesc net si la optiunea de vorbesti net primesti laughing asa ca nu inteleg de ce trebuie sa iti faci abonament pentru aceiasi chestie.Problema tatalui tau nu este ca nu a semnat abonamentul pentru ca am inteles ca el avea deja,cei de la Vodafone doar l-au "aburit"sa-l prelungeasca laughing asa pateste si tatal meu la romtelecom, il suna cate o duduie cand mai sunt cateva saptamani pana expira abonamentul si il "abureste"cu alte oferte, minute mai multe in retea, sambata si duminica gratuit, si gata laughing nu trebuie sa semnezi nimic personal daca esti de acord cu prelungirea contractului.

| DeeaV a răspuns:

Sa sune maine la firma, nu cred ca au program peste noapte.