| 12437809 a întrebat:

Hei TPU,
Am si eu un iphone 4s si se incalzeste foarte repede si bateria se duce foarte repede. Daca am 100% baterie si stau 20 de minute pe facebook imi scade la 20% baterie, si daca il bag la incarcat imi apare 35%. Care este problema?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Probabil ca in 4-5 ani de zile deja bateria aia e praf. Mergi la un service gsm sa iti schimbe bateria.

| Sellak a răspuns:

Intra la Setari>General>Utilizare>Utilizare baterie, si vezi in lista care iti apare, care aplicatie iti consuma bateria si sterge-o. Iti arata acolo aplicatiile, si langa procentul de baterie pe care l-a cosumat.Am patit si eu ceva asemanator, mi-am luat o aplicatie din aia care iti numara pasii pe care ii faci intr-o zi, dar am folosit-o numai odata si n-am sters-o, iar timp de o saptamana pana mi-am dat seama ce imi mananca bateria, imi incarcam telefonul de 2-3 ori pe zi. Si eu tot 4S am.

| 12437809 explică (pentru Sellak):

Dar nu am aplicatii pe el asta e faza. I-am dat resetare. O fi de la baterie?

| Sellak a răspuns (pentru 12437809):

Trebuia sa specifici si asta laughing) In cazul asta, da. Clar e de la baterie, altceva nu vad ce ar putea sa-ti manance bateria asa.
Nu prea ai ce face... du-te la un service sa-ti schimbe bateria. Te costa maxim 50-60 de lei.

| Urea a răspuns:

Acuma depinde cat de tare se incalzeste, daca se incalzestie incat sa te arda mana da-i restore daca se incalzeste asa putintel, e normal.iar de baterie posibil sa fie dusa, incearca app BatteryInfoLite si vezi cate cicluri are bateria...e stiu ca undeva la 400 incarcari se duce bateria..acuma asta depunde si de om la om.