| Mely_Melania_1985 a întrebat:

Hei TPU, am un Samsung galaxy ace 1, iar la inceput Am instalat vreo 20 de jocuri si dupa le-am sters si am mai ramas doar cu vreo 2-3 si cand am vrut sa mai imi instalez altele imi spunea ca nu mai am memorie, dar la setari imi arata ca mai am destula, pentru acel joc, ca sa il pot instala am sters unul din cele pe care le aveam si tot nu am putut sa il instalez, iar acuma am ajuns sa nu mai ma nici un joc, si cineva mi-a sters si aplicatia,, magazin/google play" ( de unde imi instalam jocurile/aplicatiile. iar acuma am incercat sa o instalez iarasi, si nu am putut, deoarece imi spunea ca nu mai am memorie... dar de fapt mai aveam o groaza... nu mai stiu ce sa fac crying

4 răspunsuri:
| LovelyMan a răspuns:

Incearca sa te duci in Setari > Aplicatii si sa intri pe aplicatia Internet si sa ii stergi memoria cache. Poti sa faci asa cu orice aplicatie si joc care stii ca mananca mai multa memorie. Daca mai ai nevoie de intrebari, da-mi un mesaj.

| Mely_Melania_1985 explică (pentru LovelyMan):

Am intrat la aplicatii, dupa la gestonizare aplicatii si la cele descarcate am decat o aplicatie, care nu stiu ce este pe nume :,, Street View'' care ocupa 548 kb si la chace nu am nimic am decat dezinstalare actualizari

| LovelyMan a răspuns (pentru Mely_Melania_1985):

Hmm, am citit pe net, m-am documentat si am vazut ca la Galaxy Ace 1 cum ai tu, problema asta este foarte frecventa si nu se stie exact cauza. Ai mesaj privat.

| Mely_Melania_1985 explică (pentru LovelyMan):

Cum sa intru pe mesaj privat? ( nu ma judeca, sunt noua )