| momosetemik a întrebat:

De curand mi-am luat un nou telefon (mai exactNokia X6). Atunci cand vreau sa fac poze, focalizeaza, dar doar cand sunt foarte aproape de obiectiv. Cand sunt departe, se vede normal, nu focalizeaza deloc. De ce? As putea face ceva sa focalizeze si de la distanta?

Multumesc! Dau funda. happy

1 răspuns:
| CosmiNel24 a răspuns:

Din fericire, se poate umba la setari la nivelul de luminozitate si la durata -Blitului-.Alte setari pot fi de Contrast,Culoare, Portret, Calitate, Rezolutie, etc. Daca nu reusesti trebuie sa-l duci la un service mobil.

Succes!