| DoBrOOO2001 a întrebat:

se pricepe cineva la telefoane? Am un a5 2017 si cand vreau sa fac poze cu camera de fata de aproape se vede perfect, adica cum ar veni doar cu fata nu foarte departat, dar cand indepartez e ca si cum nu ma focalizeaza si fata mea sau cu cine fac poza nu mai iese la fel de hd, e ca si cum ne-ar blura usor, nu stiu. Stie cineva ce as putea sa ii fac? E vreo setare sau ceva? Ps. nu mai am garantie la el

3 răspunsuri:
| PappZsoltAndras a răspuns:

Poate ca este prea multa lumina sau este intuneric pentru ca atunci fac telefoanele aceste lucruri. Ai incercat sa cureti ecranul telefonului poate ca este cu amprenta pe camera si are greutate la focalizare. Ai incercat sa schimbi rezolutia fotografiilor din setari sa vezi daca problema mai persista sau nu. Poate ca asa este telefonul.

| QuelQui a răspuns:

Astea sunt camerele la telefoane. Nu ajung la performanta celor a aparatelor foto. Iar camerele de pe fata, mereu sunt mult mai slabe decat cele din spate.

| DoBrOOO2001 explică (pentru QuelQui):

Pai si e ok daca nu focalizeaza cat de un selfie cu mana intinsa la maxim?