| NoUsername786 a întrebat:

Deci am un telefon LG-D390n si mi-am setat ca blocare, blocare faciala si cum nu prea merge am incercat sa bag codul pin de rezerva dar l-am uitat. Pana intr-un final am reusit oarecum sa deblochez telefonul si cand am vrut sa schimb blocarea ecranului mi-a cerut codul pin care l-am pus la blocarea faciala, si nu pot sa schimb nimic pana nu bag codul pin. Cum pot sa il aflu?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să mai afli acel cod :(

Poţi încerca să faci şi "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.info/devices/lg/lg-f60-d390n/

Eventual, vezi şi metodele de la linkul :
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Il afli cu MemoPlus sau lecitina.Pentru memorie.A ta.