| Fanu23 a întrebat:

Hei TPU, mi-am luat acum cateva zile in urma un smartphone (Utok 450 D) si are bateria de 1750 mAH si cica se spune ca se consuma in vreo 5 ore daca il butenezii in continu, si eu am facut la fel dar la mine s-a descarcat in vreo 4 ore aproximativ, sau chiar 3 sau 2 ore foarte putin timp, si am inchideam celelalte aplicatii cand deschideam o alta aplicatie si la incarcare cica sta 3 ore si eu l-am pus de la 9:30 dimineata era descarcat complet si pana acum la ora 14:09 si este incarcat doar pana la 74% cand trebuia sa se incarce in 3 ore...ce este de facut bateria nu este si trebuie sa o schimb? dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Bybanu a răspuns:

E bateria dusa sau poate incarcatorul...dar mai sigur bateria