| Stephh a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un telefon nou, de preferat cu touchscreen.Ma gandeam la Iphone 4s caci am auzit ca nu se sparge asa usor ca 5s si stiu ca e bun.Cam cat de repede credeti ca se sparge Iphone-ul 4s? O prietena a avut 5s si s-a spart imediat, apoi a avut 4s si acela s-a spart si-a luat 4s iar si de data aceea nu s-a mai spart.Nu stiu ce telefon sa-mi iau.Orice telefon rezistent,cu touch de preferabil,de la Samsung,HTC,Apple,Nokia etc,care sa reziste va rog,ma repet.Ce parere aveti,ce telefon as putea sa-mi cumpar? Sa fie si cat de cat "frumos". Mersi, funda

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Cam cat de repede credeti ca se sparge Iphone-ul 4s?"
Depinde de ciocanul folosit. De obicei, imediat.
Cred că un Motorola din ăsta ar fi bun pentru voi:
http://img.wonderhowto.com/......e.w654.jpg
În război au rezistat binișor. Mai puțin la tirul direct cu aruncătorul de grenade.
Poate ar trebui totuși să te gândești mai întâi la ce model poți găsi o husă de silicon (moale) care să fie mai pe gustul tău. Altfel, mă tem că niciun model, oricât de frumos și rezistent nu are nicio șansă cu astfel de utilizatori.

| varcolaccc a răspuns:

Tu iei telefon ca sa i-l spargi? nu exista niciunu asa de rezistent, iti iei unul si i-l protejezi si tu : husa - folie etc. Eu am 4s si mi-a picat pe fata de câteva ori si nu are nici pe *****

| Stephh explică (pentru varcolaccc):

Nu imi iau telefon ca sa-l sparg, dar daca-mi cade accidental nu vreau sa-l vad cu tot ecranul bulit. apropo, husa tip carte e mai buna ca cea normala, adica doar pe spate, nu?

| selfie a răspuns (pentru Stephh):

Da. A dar ma refeream la spate laughing Ca se sparge mai usor la 4s spatele laughing

| selfie a răspuns:

4s se sparge mai usor ca 5s. 4s e din sticla si 5s dintr-un material foarte rezistent. S-au facut multe teste si nu se sparge deloc usor. HTC One e ok.

| varcolaccc a răspuns (pentru selfie):

Sa crezi tu ca se sparge repede 4swinking. Ai tu 5s di dai cu presupusu? Frate nu zic ca daca am 4s am cel mai tare si rezistent telefon. Dar măcar nu vorbi prostii. In plus 5 s este unul dintre eșecuri. Iphone 4s, 5, 3GS, si cand va apărea 6 astea sunt telefoane reusite.

| M4riusT a răspuns:

Iti recomand LG G Flex

Uita-te pe clip cat de rezistent este https://www.youtube.com/watch?v=ECadQWfl4_0

| Dragonfall a răspuns:

Salut touch-screens n-ai sa vezi sa nu se sparga sincer depinde de norc cel mai bine il ti intr-o husa si ai grija dumnezeieste de el daca iti e asa frica - totusi daca vrei un telefon ''indestructibil" si nu iti pasa ce model e fa rost de un Nokia 3310 http://www.quickmeme.com/meme/3qw9f9

| Ionel85 a răspuns:

Alege Samsung galaxy s4 e cea mai buna alegere in momentul de fata. Iphone e pentru fitosi http://bit.ly/1mlhoqZ