| PandaEcrazy a întrebat:

Heii, am o problema...Mi-am inchis telefonul pret de cateva secunde si cand l-am deschis, nu mi-a mai aparut casuta unde trebuie sa bag codul PIN. Nu pot suna sau da mesaje caci SIM-ul e blocat.

PIN-ul nu l-am uitat sau ceva, DAR NU IMI MAI APARE CASUTA ACEEA SI NU STIU CE SA FAC crying

cum imi pot debloca SIM-ul?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM ce telefon ai? rolling on the floor

Probabil este o eroare de soft...
Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" - dacă se poate face!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu ştii cum se face, atunci, eventual, precizează EXACT ce model de telefon ai, apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel mai demult... Dar mie imi arata ca trebuie sa pun codul puk, si eu am sunat la operator, la.mn era moldcell si mi-a dat pukul, dupa sa mai intamplat o data, dar deja merge bine, dar am uitat sa intreb dc s-a blocat... Poate hackeri...nu stiu