| anonim_4396 a întrebat:

Heii.
Am un Vodafone VF455, și era codat în Vodafone. curând l-am decodat, acum având cartelă de Frog. chestea e că atunci când aveam cartela de Vodafone, netul meu era ok, mergea "brici" laughing.
iar acum, nu mă mai pot conecta. Am încercat să apelez la - Relații cu clienții -, spunându-mi că am să primesc setările, dar nu am primit nici un sms. Am două întrebări: 1. Se poate ca să nu meargă netul deoarece e telefon de la Vodafone? ( am auzit că e posibil. ); 2. Cum să-mi fac setările manual?.
* Dau fundă. *

Răspuns Câştigător
| IlAndrei a răspuns:

Nici mie nu mi-a mers cu frog la inceput. M-am dus la Germanos si mi-a dat un mail de la Service Cosmote. Le-am trimis un mail prin decembrie si nici acum nu am primit raspuns. Atunci am incercat manual setarile. Am activat net-ul, mai faceam cate o schimbare, intram pe browser, nu se incarca, o luam de la capat. Si tot asa pana mi-a reusit laughing

| Adda19 a răspuns (pentru IlAndrei):

Ok, dar faza e că am încercat să fac setările manual, dar n-au mers :-s laughing

| cristinarhz a răspuns (pentru IlAndrei):

Imi poti spune te rog cum ai facut setarile manuale? spune-mi te rog pas cu pas cum sa fac:d as vra ft mult sa am net pe telbig grin sau adauga id cristina_rhz vb acolo:d merci mult