| adrianyo1 a întrebat:

Heii TPU, am niste nedumeriri si am zis sa va intreb pe voi,
Ce parere aveti despre aceste telefoane :
Htc One X
Iphone 4s
Samsung galaxy S3
Si voi pe care la-ti vrea si de ce
Cel Mai bun raspuns primeste funda.big grin

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

HTC one X este un telefon extraordinar cu un procesor quad-core foarte mare si cu o camera ce filmeaza full HD, si care este foarte rezistent la zgarieturi!
Iphone 4s este un telefon foarte prost pentru ca se strica din orice chestie si s-ar putea sa te trezesti ca iti arde telefonul in mana.
S3 este bun, dar nu iti recomand sa il iei pentru ca s3 are foarte multa lume, daca ai lua HTC ONE X ai fi mai special pentru ca nu toata lumea are HTC ONE X!

| adrianyo1 explică (pentru AlexElektro1987):

Se pare ca gandim la fel big grin doar un raspuns despre HTC one x imi trebuia atat mersi mult

4 răspunsuri:
| ionutvas a răspuns:

S3 ai fi stopid daca ai lua altul

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru ionutvas):

Eu cred ca ar alege prost daca ar lua S3

| vlad0857 a răspuns:

Simplu:
S3:
General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:850 / 900 / 1900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesor:Exynos 4212 Quad CoreProcesor (MHz):1400Culoare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):70.6 x 136.6 x 8. 6GPSbig grinaGreutate (g):133Sistem de operare:Android v4.0 (Ice Cream Sandwich)Tip SIM:MicroSIM
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 64 GB)Memorie interna (MB):16 GB stocare / 1 GB RAM
Afisaj
Tip display:Super AMOLED HDRezolutie (pixeli):1280 x 720Numar culori:16MDiagonala display (inch):4. 8Functii:Corning Gorilla Glass
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v4. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFCbig grinaUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):8. 0Rezolutii foto:3264 x 2448Blitz integrat:LEDRezolutie video:1920 x 1080Camera secundara:1.9 MpCaracteristici foto/video:Senzor BSI
Zero shutter lag
Alimentare
Durata convorbire:3G: 11 ore
2G: 21 oreDurata in regim de asteptare:3G: 790 ore
2G: 590 oreCapacitate (mAh):2100Tip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:Stereo cu RDSRedare video:MP4/DivX/XviD/WMV/H.264/H.263Redare audio:MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC
Altele
SAR (W/kg ):0. 21Senzori:Gyroscope
Senzor de proximitate
Busola digitala
Senzor de lumina ambientala
AccelerometruAltele:Social Tag
All Share
S Voice
Smart Stay
S Beam

HTC one x:
General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:850 / 900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesorbig grinual CoreCuloare:Metalic GreyDimensiuni (W x H x D mm):65 x 130.9 x 7. 8GPSbig grinaGreutate (g):119Sistem de operare:Android v4.0 (Ice Cream Sandwich)Tip SIM:MicroSIM
Memorie
Slot memorie (tip):NuMemorie interna (MB):16 GB stocare / 1 GB RAM
Afisaj
Tip display:Super AMOLEDRezolutie (pixeli):540 x 960Numar culori:16MDiagonala display (inch):4.3
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v4. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):8. 0Rezolutii foto:3264 x 2448Blitz integrat:LEDRezolutie video:1920 x 1080Camera secundara:0.3 MpCaracteristici foto/video:Redare video slow motion
Senzor BSI
Auto Focus
Alimentare
Capacitate (mAh):1650
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:Stereo cu RDSRedare video:3gp,.3g2,.mp4,.wmv (Windows Media Video 9),.avi (MP4 ASP si MP3)Redare audio:aac,.amr,.ogg,.m4a,.mid,.mp3,.wav,.wma (Windows Media Audio 9)
Altele
Senzori:Busola digitala
Senzor de proximitate
Accelerometru
Senzor de lumina ambientala
GyroscopeAltele:Suport DLNA
Beats Audio

iphone 4s:
General
Smartphonebig grinaTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:850 / 900 / 1900 / 2100Dual Sim:NuModel Procesor:Cortex A8Procesor (MHz):1000Culoare:AlbDimensiuni (W x H x D mm):58.6 x 115.2 x 9. 3GPS:A-GPSGreutate (g):137Sistem de operare:iOS 4Tip SIM:MicroSIM
Memorie
Slot memorie (tip):NuMemorie interna (MB):8 GB stocare / 512 RAM
Afisaj
Tip display:TFTRezolutie (pixeli):960 x 640Numar culori:16MDiagonala display (inch):3. 5Functii:Retina display
800:1 contrast
Multi-touch
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetooth:v2. 1Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSBbig grinock Connector 30-pinPorturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):5. 0Rezolutii foto:2592 x 1944Blitz integrat:LEDRezolutie video:1280 x 720Camera secundara:0.3 MpCaracteristici foto/video:Auto Focus
Geotagging
Touch focus
Alimentare
Durata convorbire:2G: 14 ore
3G: 7 oreDurata in regim de asteptare:3G: 300 ore
2G: 300 oreTip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radio:NuRedare video:.m4v,.mp4, and. movRedare audio:AAC, Protected AAC, HE-AAC, MP3, MP3 VBR, Apple Lossless, AIFF, si WAV
Altele
SAR (W/kg ):1. 17Aplicatiibig grinocument viewerSenzori:Senzor de lumina ambientala
Accelerometru
Gyroscope
Busola digitala
Senzor de proximitate

Eu asi lua un S3 e cel mai bun dintre astea! FUNDA?