| RaluP a întrebat:

Hello TPU! Mi s-a stricat cablul de la încărcătorul telefonului (Sony - fast changing). As vrea să înlocuiesc doar cablul pentru a nu fi nevoita sa cumpăr un încărcător nou. Funcția de fast changing va fi afectată dacă înlocuiesc cablul? Ce fel de cablu ar trebui să cumpăr pentru a păstra aceasta funcție? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se numește fast charging adică încărcare rapidă, trebuie sa te duci cu vechiul cablu la cei care vand accesorii telefoane, si sa ti dea unul identic cum era acesta, te duci si cu telefonul, sa il probezi sa vezi merge mufa se potrivește?

| Timpu_Catalin_2001 a răspuns:

Cablul trebuie sa aiba aceeasi viteza. Incarcatorul realizeaza fast charging.ul nu cablul.