| anonim_4396 a întrebat:

Hey,am si eu o intrebare.Am un iphone 13 pro de 6 luni si deja sanatatea bateriei a ajuns la 97% recent era 98% mi se pare ca se duce prea repede. Aveti idee de ce ar face asa?

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Bateria tine un anumit nr de incarcari,Cu cit folosesti telefonul ala mau mult,cu atit se reduce nr ala total de incarcari.
Si pana la urma ce problema ar fi? Cind se duce bateria pui alta,mare chestie, doar no sa te tina o baterie toata viata.
Cind vad pe cei ca tine ca se uita la tot felul de cacaturi, vai sanatatea bateriei laughing care sanatate frate, aia nu-i sanatate, aia arata cate incarcari mai sunt, deci sau dus 3 procente de abia,sau stiu si eu cit o reprezenta.

Daca ai o lanterna cu baterii ce faci? Stai sa iti faci griji ca se consuma bateriile laughingpfff grele de tot cu uni oameni.
Auzi la tine,daca avem idee de ce face asa laughing dar la ce anume te astepti? Tinel in priza tot timpul si tii bateria noua laughing sau ce sa mai zic.
Deci cand bateria op sa se duca de suflet, adica o incarci si peste cateva ore se descarca, atunci o schimbi, pui alta noua si o iei de la cap.
Dar pana atunci mai trec ceva ani, asa ca pune mina pe carte lasa telefoanele si starea de sanatatea a bateriei, nu intelegeti voi ce inseamna chestiile astea.

| anonimat04343 a răspuns (pentru relian):

,,Grele" si cu roamana tahappy

| anonimat04343 a răspuns (pentru anonimat04343):

Romana scuze happy

| relian a răspuns (pentru anonimat04343):

Asa e cand te uiti la altul siti dai cu stingu in dreptu laughing roamana mea nu-i buna, lasa e buna a ta laughing

| Wr3nch a răspuns:

Pai si cat ai vrea sa te tina? 1 la suta per 2 luni e chiar super ok. Oricum orice smartphone modern e facut sa te tina 2-3 ani maxim.

| doctorandus a răspuns (pentru Wr3nch):

Ah, maica-mea are doua Nokia 6.1. Cei trei ani de updateuri au expirat in aprilie 2021. Si functioneaza in continuare.

| Wr3nch a răspuns (pentru doctorandus):

Kek, Nokia is bune de batut cuie, nu ca smartphones. Firma aia a murit de mult.

| doctorandus a răspuns (pentru Wr3nch):

Ha, ha, ha, nu stii ce vorbesti. Eu cumpar numai Nokia.