| Madalina0408 a întrebat:

Hey. De curand a fost ziua mea, mai exact pe 4 august. Am primit din partea parintilor mei un Iphone 4. Fix de ziua mea, am iesit in oras... Toate bune si frumoase pana cand, fara sa realizez, am lasat portofelul jos (telefonul fiind in el). Asta s-a intamplat in Bershka, la Unirii. Precizez ca acea locatie era supravegheata video. Am depus plangere la politie, acum astept un raspuns. Am cutia de la telefon si factura. Am mai citit pe forumuri ca unele persoane s-au dus cu IMEI-ul la Apple si acestia au localizat IPad-ul. Acum, nu stiu ce sa zic/ sa fac... Ma puteti ajuta cu un sfat? happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Citeste instructiunile pentru a bloca telefonul in caz de pierdere sau localizarea acestuia dar imeiul e pentru a nu putea fi folosit de hot.

| stlucian a răspuns:

Cauta aici :
http://videotutorial.ro/utile/search/?q=localizare%20telefon
Sper sa gasesti un videotutorial pe masura.
Totusi urmareste asta:
http://videotutorial.ro/......ial-video/
mai jos video :-bd

| TheLoveDoctorr a răspuns:

In mod normal daca ai facut plangere orice telefon poate fi depistat. Baietii cum il vor aprinde cum vor fi depistati pe o raza aproximativa de 50 de metri, poate chiar 100 unde RL-urile au o acoperire mai rara.

| NemNUZ a răspuns:

Iphone-ul se poate depista, deoarece este singurul telefon la care nu se poate scoate bateria, acum nu stiu prin ce metode dar am auzit persoane carora li s-au furat iphone-ul si a fost recuperat.Dar cel mai important este sa fi mai atenta, deoarece nu este un telefon chiar ieftin, nu? Sper sa iti recuperezi telu.winking

| Madalina0408 explică (pentru NemNUZ):

Bineinteles ca o sa fiu mai atenta tongue Multumesc!

| Madalina0408 explică (pentru NemNUZ):

Bineinteles ca o sa fiu tongue Multumesc!

| NemNUZ a răspuns (pentru Madalina0408):

Npc laughing