| 000MadMAX000 a întrebat:

Hey lume, pot suna din alta tara cu o carteala de Orange Romania? de exemplu din Germania, adica am semnal la reteaua mea si pot efectua apeluri?

Răspuns Câştigător
| denisadr a răspuns:

Nu doar daca iti cumperi cartala din tara din care te afli.

| suntserios a răspuns (pentru denisadr):

Ba fratilor, nu mai dati sfaturi daca nu stiti ce spuneti.

daca ai activat roaming ul poti sa folosesti cartela oricunde in lume.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Da, poti folosi cartela Orange PrePay in orice tara, daca ai serviciul roaming activat si ai credit suficient. Informatii despre serviciul roaming pentru cartela PrePay gasesti aici https://www.orange.ro/roaming/roamingpp-option-ro.html.
O zi buna,
Orange Helpers

| ufromupps a răspuns:

Denyeu a spus porcarie. Imi pare rau ca ma exprim in asa fel.
Daca iti activezi roamingul si ai suficient credit SI are si persoane respectiva suficient credit pe telefon vei putea vorbi.
Adica veti fi amandoi taxati. happy

| BiancaaaO a răspuns:

Poti, daca iti activezi romingul si daca ai credit.