| DarkAngel2021 a întrebat:

Hey!
Mă gândeam să îmi cumpăr un telefon nou și m-am gândit la o întrebare.
Atunci când cumperi un telefon nou îl primești cu tot cu folie pe ecran sau trebuie să îi cumperi singur una?
În cazul meu m-am gândit să cumpăr un Samsung Galaxy S21 și știu doar că primesc un cablu de tip C pe lângă telefon.

Răspuns Câştigător
| alzr a răspuns:

Da, are o folie pe ecran cu o extremitate intr-un colt ca sa tragi de ea cand o dai jos.
Recomandarea mea este sa iti iei una de sticla ceramica pentru ca este mai rezistenta la indoituri si nu se rupe usor comparativ cu una de sticla securizata ce se rupe foarte rapid daca o pui gresit pe smartphone si o ridici sa scoti de exemplu o scama, eu am patit.
Si evita foliie 9H pentru ca nu acopera in totalitate ecranul iar marginile sunt expuse.

| DarkAngel2021 explică (pentru alzr):

Mulțumesc pentru răspuns. Totuși folia de care tip este de obicei? Sau variază de la un model la altul?

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Unele au, altele nu. Dacă au din fabrica, este o folie normala de plastic. Mai exista variantele de sticla dar mie mi se par prea fragile, se sparg mereu fara să scapi telefonul. Dacă ai ciupit un colt cu niste chei sau altceva din buzunar imediat crapă.