| marrryya a întrebat:

Hey. Pana acum am fost pe abonament si am o intrebare legata de cartele. Daca imi iau una (telekom, daca conteaza la ceva) primesc si un numar de telefon? Daca am nevoie doar o anumita perioada pot dupa sa nu mai reincarc? Stiu ca sunt intrebari penibile, doar ca as aprecia un raspuns.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| NunuNini a răspuns:

1. Telekom nu mai exista. L-a preluat Orange.
2. Daca cumperi o cartele preplatita, aceasta are deja un numar alocat. Il afli la activarea cartelei. Este o retea (nu-mi mai amintesc care) care are numarul scris pe ambalaj.
3. Da, Cand nu mai ai nevoie de cartele, nu mai reincarci. Dar ea mai ramane activa cateva luni. Depinde cat ai folosit-o pana atunci.
4. Nu sunt intrebari penibile. Nimeni nu le stie pe toate.

Răspuns utilizator avertizat
| sparklingqueen a răspuns:

Categoric,daca te duci sa iti iei cartela cu numar

| aestahv a răspuns:

Da, te duci la magazin și ceri "o cartelă cu număr de la Telekom", de exemplu. Eu îți recomand Vodafone. big grin tot de la magazin poți cumpăra și credit, sau de la aparate Selfpay.

| aestahv a răspuns (pentru aestahv):

Și da, poți să nu o mai încarci oricând dorești. O să se închidă singură după o perioadă de timp.