| AnAndrey1994 a întrebat:

Am luat un iphone am pus soft nou pe el si imi cere sa il activez si imi cere email si parola dar eu nu il stiu ca l-am luat de la un om! Am citit pe net si scria ca poti sa il pun in vitrina sad, ii adevarat? Totusi ce as putea face sa il activez?

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum i-ai pus soft nou, ce versiune? Ai cont de itunes? Ce-ti scrie mai exact in fereastra care ti se deschide?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| AnAndrey1994 explică (pentru neluL):

La service mi s-a pus si mi-a bagat cartela sa imi activeze la activat si dupa aia a aparut sa scriu emai de icloude si pass si nu il stiu ca l-am cumparat de la cineva sad am auzit ca sunt programe de hack cu care se poate face....si oare daca scriu alt cont de icloude merge s-au trebuie ala cu care a fost iphone activat? sad

| neluL a răspuns (pentru AnAndrey1994):

Daca ai cont itunes scrie email si parola de la el.

| iuyugu a răspuns:

Pai activeazal cu contul de E-mail. si nu, nu e adevarat

| 13kill13 a răspuns:

Cere-i contul si parola de la "omul" ala de la care ai luat iPhone-ul

| mihaidina1222 a răspuns:

Deyu, asa e pune-l in vitrina deoarece e blocat icloud... Nu ai decat sai schimbi placa de baza sau sa-l dai cat mai repede si sa iti iei alt telefon! Nu recomand iphoneuri

| AnAndrey1994 explică (pentru mihaidina1222):

Si o placa de baza cat coasta?