| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu telefonul mobil, deci in partea dreapta a displayului mi-a aparut un punct mic si deci acest punct isi schimba culoarea unde nu as accesa, de exemplu sunt pe fundal alb el este alb, sunt pe fundal rosu el este rosu, sunt pe fundal verde el ii verde...
Am citit pe net ca poate fi vorba despre un pixel fierbinte, am incercat cu alicatia "deadpixel" si nu am rezolvat nimic.
Va rog helppp, ce poate fi acest punct si cum sa-l fac sa dispara?
FUNDA!

2 răspunsuri:
| Crisstinayy12 a răspuns:

Du-l la reparat, ori reporneste telefonul, scoate bateria din el.

Nu e nimic grav poate ai umblat prin setări pe acolo

| AdrianCov a răspuns:

Nu poti sa il faci sa dispara. Este vorba de un pixel.
Ce e de facut, e faptul sa il feresti de eventualele socuri, de a-l folosi la intensitate maxima.
Este normal ca dupa o perioada un telefon sa cedeze, chiar si pixeli.
Indicat ar fi, sa incerci sa il 'mariti', sa il vinzi, si scapi de problema. Odata ce il ti mai mult, cu atat o sa regreti ca "ba...mai bine il vindeam cand era inca o",
Daca vrei sa recuperezi ceva, vinde-l, si schimba telefonul, de reparat nu se poate pune problema, nu se poate decat sa schimbi ecranul, iar ca idee, e posibil sa se extinda acel pixel.