| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, deci de curand mi-am instalat sticla de protectie la telefonul meu si am observat mai tarziu ca in partea dreapta a displayului mi-a aparut un punct mic si deci acest punct isi schimba culoarea unde nu as accesa de exemplu sunt pe fundal alb el este alb, sunt pe fundal rosu el este rosu, sunt pe fundal negru el ii negru.
Am citit pe net ca poate fi vorba despre un pixel fierbinte, am incercat cu alicatia "deadpixel" si nu am rezolvat nimic.
Va rog helppp ce poate fi acest punct si cum sa-l fac sa dispara!
Funda 100%!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stecla? sau sfecla

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Serios vorbind, scoate i sticla aia de protectie, nu ai nevoie de ea, din cauza ei o sa i ti mearga greu de tot telefonul si nu poti instala aplicatii sau actualizari pe el. Scoate i sticla si lasa l asa cum l a facut producatorul, ca ala daca il prevedea cu sticlă i o punea el, dar nu are nevoie sa fie protejat, displayul telefonului este gorila glass, rezistent.

| StGaLLa a răspuns:

Ai incercat reaplicarea sticlei de protectie?

| Anatol2000 a răspuns (pentru StGaLLa):

Da nu prea cred sa fie din cauza sticlei ca eu observ ca punctu e sub display