| MirelusRoxi a întrebat:

Am si eu un Samsung galaxy s3 si ma intrebam... Cum fac sa trimit melodiile de pe el pe un alt telefon? Dau funda! Si ps: nu merge prin bluetooth, nu stiu de ce.

Răspuns Câştigător
| timi74 a răspuns:

De obicei telefoanele gen Samsung s2, 3...si iPhonurile desi au bluetooth nu poti trm melodii sau poze pe alte telefoane doar de la iphone la iphone sau de la s2 si asa mai departe la s2, 3,4 ai inteles ce vreau sa spun eventual foloseste un cablu de date, transferale din telefon in laptop sau calc.si pe urma pe alt telefon.Succes!

5 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Referitor la ce spun ceilalti, nu este adevarat. Conexiunea Blutooth se poate face intre orice device-uri ce il au. Se pot trimite fisiere prin Bluetooth de pe S3 pe orice alt terminal cu aceasta functie. Acest lucru este testat de mine. La fel se pot si primi fisiere. In cazul tau, problema ar putea fi ca acel telefon nu are Bluetooth vizibil. Eu spun sa intrii pe telefonul pe care vrei sa trimiti muzica in setari, la Bluetooth si sa selectezi "Vizibil". El va putea primi apoi fisiere timp de cateva minute apoi se va face din nou nevazut, deci fii atenta. Bafta!

| iamSeBy a răspuns:

Daca celalalt telefon nu e iPhone, ar trebui sa mearga si prin bluetooth. Ai verificat vizibilitatea celuilalt telefon? Poti trimite prin intermediul unu chat, de exemplu facebook chat sau whatsapp, dar iti trebuie internet.

| disa a răspuns:

Transfera-le pe un card de memorie si pune-l in celalalt telefon. sau, conecteaza-ti telefonul la calculator si trimite-le de pe pc pe celalalt telefon. Alta solutie mai comoda ar fi sa intri pe un site de upload si transferare si sa iti listezi melodiile acolo; dupa vei primi un link care il vei putea folesti pentru a descarca melodiile respective

| MirelusRoxi explică:

Va multumesc tuturor! Si da, a mers cand le-am bagat pe PC si apoi pe telefon. Va mulțumesc enorm!

| Raluxx12 a răspuns:

Sti de ce nu merge? Samsungu este cu android si probabil celalalt telefon nu e Samsung/sau nu are android. Nu poti trimite in cazul asta. :c